مقایسه ماشین لباسشویی گیربکسی با تسمه ای

9 خرداد 14021مهدی مولودی
مقایسه ماشین لباسشویی گیربکسی با تسمه ای

فرق ماشین لباسشویی گیربکسی با تسمه ای  

هنگام مقایسه ماشین لباسشویی گیربکسی با ماشین لباسشویی تسمه ای ، باید تاریخچه و روند پیشرفت ماشین لباسشویی را نگاه کنیم. ماشین‌های لباسشویی تسمه‌ای اصلی‌ترین طرح‌ هایی بودند که برای شستشوی مؤثر لباس‌ها ساخته شدند. لباسشویی هایی که تسمه ای هستند دارای مزیت های بسیار زیادی می باشند. اما به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی و همچنین با آمدن موتور های گیربکسی کمتر در لباسشویی های امروزی مورد استفاده قرار می گیرند.

در این مقاله با بانه کادو همراه باشید تا مزایا و معایب ماشین‌ لباسشویی های گیربکسی در مقابل مزایا و معایب ماشین‌ لباسشویی های تسمه ای را مورد بحث قرار دهیم. 

فرق بین لباسشویی گیربکسی با تسمه ای چیست ؟

یکی از اصلی ترین تفاوت ها بین موتورهای گیربکسی با موتورهای تسمه ای ویژگی تسمه و قطعات متحرک است.ماشین‌های لباسشویی گیربکسی هیچ قطعه متحرکی در داخل ماشین ندارند، در حالی که ماشین‌های لباسشویی تسمه‌ای از یک تسمه برای به حرکت درآوردن موتور و چرخاندن ماشین استفاده می‌کنند. تعمیر ماشین لباسشویی های دایرکت درایو نسبتا آسان است، در حالی که لباسشویی های تسمه ای به یک تعمیرکار نیاز دارند . می توان گفت موتورهای دایرکت درایو بیشتر به آهنرباهای الکتریکی متکی هستند، در حالی که موتورهای تسمه ای از اصطکاک و قدرت چرخشی استفاده می کنند.

از آنجایی که ماشین‌های لباسشویی تسمه‌ای اولین طرح اختراع شده بودند، دانش قطعات مکانیکی و مهندسی مکانیک محدود بود و با تلاش آنها، قطعات متحرک بیشتری مورد استفاده قرار گرفت. هنگامی که قرقره و قطعات متحرک بیشتری در راه اندازی دستگاه دخالت دارند، واضح است که سر و صدای بیشتری وجود دارد. بر خلاف ماشین لباسشویی های  پیشرفته گیربکسی امروزه که در ویژگی های خود پیشرفته هستند، مدل های قدیمی تر که تسمه ای بودند  بسیار ساده بودندماشین لباسشویی دایرکت درایو نسبتا جدید هستند. عدم وجود قطعات متحرک در داخل دستگاه به این معنی است که به طور متوسط، دستگاه پایدارتر از واشر تسمه ای است. بنابراین، ساییدگی و پارگی کمتری بر روی موتور و سایر قطعات داخل دستگاه وجود دارد که به آن نسبت به ماشین لباسشویی تسمه‌ای، طول عمر بهتری می‌دهد.

سایت بانه کادو

آیا ماشین های لباسشویی Direct Drive قابل اعتماد هستند؟

ماشین‌های لباسشویی دایرکت درایو به طور متوسط از ماشین‌های لباسشویی های تسمه‌ای قابل اعتمادتر هستند. به این دلیل است که آنها قطعاتی را که اغلب در ماشین های گیربکسی شکسته می شوند حذف می کنند: گیربکس و خود تسمه. قطعات شکستنی کمتر به معنای قابلیت اطمینان بالاتر استاگرچه ماشین‌های لباسشویی دایرکت درایو ممکن است قابل اطمینان‌تر باشند، اما این امر با معاوضه‌های خود همراه است: اگر یک ماشین لباسشویی گیربکسی خراب شود ،برای تعمیر آن نیار به یک کارشناس دارید. زیرا تعمیر آنها بیشتر از تعویض یک تسمه روی قرقره و نامگذاری یک روز است.

 

ماشین لباسشویی های ال جی دارای موتور گیربکسی هستند در صورتی که ماشین لباسشویی های سامسونگ دارای موتور تسمه ای می باشند.

مزایا و معایب موتور گیربکسی دایرکت درایو

مانند هر ماشین دیگری، ماشین لباسشویی دایرکت درایو دارای مزایا و معایبی است که باعث می شود برای برخی افراد ارزش استفاده از آن را داشته باشد و برای برخی دیگر ارزش آن را ندارد.

مزایای ماشین لباسشویی دایرکت درایو(گیربکسی)

1. احتمال خرابی آن کمتر از واشر تسمه ای است.

2. حتی پراکندگی نیرو به این معنی است که لباس ها به طور یکنواخت شسته می شوند.

3. قطعات کمتر برای شکستن به معنای قطعات کمتر برای تعویض است.

4. چرخه های شستشوی کوتاه تر.

5. دارای سرعت چرخش بیشتر است به این معنی که لباس ها سریعتر خشک می شوند.

6. استفاده از ماشین لباسشویی های گیربکسی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه ها می شوند.

7. می تواند به هر دو صورت بچرخد تا گره لباس ها را باز کند

معایب ماشین لباسشویی دایرکت درایو(گیربکسی)

1. تعمیر آن از ماشین لباسشویی تسمه ای گران تر است

2. برای تعمیر آن باید حتما تعمیرکار این کار را انجام دهد. 

3. گران تر از واشرهای تسمه ای

مزایا و معایب لباسشویی تسمه ای

حتی با وجود اینکه ماشین‌های لباسشویی مستقیم معمولا ماشین‌های لباسشویی بهتری هستند، اما ماشین‌های لباسشویی تسمه‌ای هنوز هم قابلیت های خاص خود را دارند که تضمین می‌کند هرگز به طور کامل از بین نمی‌روند.

 

مزایا لباسشویی تسمه ای

ارزان تر و راحت تر به صورت دست دوم پیدا می شود

می توان به صورت دستی و بدون کمک تعمیرکار آن را تعمیر کرد

پیدا کردن قطعات برای آن آسان تر است

معایب لباسشویی تسمه ای

قطعات بیشتر به معنای چیزهای بیشتری است که می توانند خراب شوند، که به نوبه خود به معنای قابلیت اطمینان کمتر است

طول عمر کمتر در مقابل ماشین های گیربکسی

چرخه شستشو کندتر

لباس ها دیرتر خشک می شوند

به دلیل درایو تسمه فقط می تواند در یک جهت بچرخد

مصرف بیشتر برق و آب

بی صداترین نوع ماشین لباسشویی چیست؟

ماشین‌های لباسشویی دایرکت درایو نسبت به ماشین‌های لباسشویی تسمه‌ای کم صداتر هستند، زیرا فاقد برس چرخشی در موتور هستند. آنها همچنین فاقد تسمه یا سیستم قرقره انتقال پر سر و صدا برای ایجاد لرزش اضافی هستند. با ارتعاش کمتر در داخل دستگاه، به طور کلی صدای کمتری توسط دستگاه تولید می شود. در بیشتر موارد، چیزی که واشرهای تسمه‌محرک را پر سر و صدا می‌کند، چرخش مداوم برس درون موتور است. همانطور که انتظار دارید اصطکاک پر سر و صدا است. تسمه را داخل مخلوط بیندازید، که ممکن است جیرجیر شود، و چندین قرقره و یک گیربکس...خوب، قطعات بیشتر بلندتر هستند. هنگام خرید ماشین لباسشویی حتما باید به این نکته دقت کنید لباسشویی که می خواهید بخرید از نوع دایرکت درایو است یا تسمه ای. ماشین لباسشویی های سامسونگ و بوش از نوع تسمه ای می باشند و لباسشویی ال جی دارای موتور گیربکسی یا همان دایرکت درایو است.

 

نظرات ثبت شده کاربران برای این مطلب
AAA1402/ بهمن/ 28

سلام ببخشید ماشین لباسشویی بوش مدل WGB2560X0 گیربکسی هست یا تسمه ای؟

شما نیز نظر خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید به نمایش گذاشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha
تماس با ما