تفاوت و مقایسه تلویزیون ال جی C3 با C2

4 تیر 1402 مهدی مولودی
تفاوت و مقایسه تلویزیون ال جی C3 با C2

تفاوت و شباهت های تلویزیون اولد ال جی C3 با C2

ال‌جی یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری و لوازم الکترونیکی مصرفی جهان است. در نتیجه، این شرکت قدرت مالی خود را برای توسعه برخی از بهترین لوازم خانگی در جهان به کار گرفته است که مهم‌ترین آن تلویزیون‌های آن است. ال‌جی اولین تلویزیون ارگانیک دیود ساطع نور (OLED) خود را در سال 2013 عرضه کرد. ده سال بعد، این شرکت ادعا می‌کند که بیش از هر برند دیگری در جهان تلویزیون‌های OLED فروخته است. مجموعه تلویزیون‌های OLED ال‌جی در حال حاضر از سری‌های پایه B، سری‌های سطح متوسط C و سری‌های سطح برتر G تشکیل شده است. این مقاله روی سری C ال‌جی، که اغلب پرفروش‌ترین سری این شرکت است، تمرکز خواهد کرد. این مقاله تلویزیون ال جی C2 را که در سال 2022 عرضه شد و تلویزیون ال جی C3 که در نمایشگاه Consumer Electronics 2023 (CES) عرضه شد، مقایسه می‌کند. این مقایسه بهبودهای قابل توجهی را که ال‌جی در C3 انجام داده است برجسته می‌کند و تصمیم نهایی را در مورد اینکه آیا ارزش ارتقا به تلویزیون ال جی C3 جدید را دارد را تعیین می‌کند.

قیمت تلویزیون ال جی C3

 

تفاوت C3 با C2  در چیست؟
از آنجایی که ال‌جی هر سال نسخه جدیدی از تلویزیون‌های خود را منتشر می‌کند، برای اکثر مردم می‌تواند چالش برانگیز باشد. بنابراین، آنها ممکن است از شباهت ها و تفاوت های بین مدل های متوالی آگاه نباشند. ما یک بررسی فنی از OLED های تلویزیون ال جی C3 و تلویزیون ال جی C2 را در زیر ارائه می دهیم.

طراجی و شکل ظاهری
تفاوت چندانی بین طراحی تلویزیون ال جی C3 و تلویزیون ال جی C2 وجود ندارد. هر دو تلویزیون دارای طراحی شیک و حاشیه های نازکی هستند. با این حال، مصرف کنندگان می توانند انتظار داشته باشند که تلویزیون ال جی C3 کمی سبک تر از تلویزیون ال جی C2 باشد. دلیل آن این است که سازنده از یک ماده فیبر کامپوزیت جدید برای ساخت تلویزیون ال جی C3 استفاده کرده است که وزن کلی محصول را کاهش می دهد. C3 و C2 نیز طراحی پایه مشترکی دارند: یک دال با زاویه رو به پایین که به عنوان یک پایه عمل می کند و حدود دو اینچ فاصله برای نوار صوتی ایجاد می کند. در هنگام تکان خوردن هر دو پانل کمی تکان می خورد، اما نه از گام های سنگین نزدیک. حتی کنترل از راه دور آنها نیز یکسان است. هر دو تلویزیون با کنترل از راه دور جادویی ال‌جی عرضه می‌شوند که می‌تواند به‌طور سنتی یا به‌عنوان یک میله کنترل‌کننده حرکت استفاده شود. به سادگی کنترل از راه دور را تکان دهید تا این ویژگی فعال شود و مکان نما روی صفحه حرکات دست شما را ردیابی می کند. C3 و C2 تلویزیون های زیبایی هستند که تقریباً از یکدیگر قابل تشخیص نیستند. این دسته یک تساوی است.

سیستم عامل
تلویزیون ال جی C3 دارای یک نسخه ارتقا یافته از سیستم عامل LG، WebOS 23، در مقایسه با تلویزیون ال جی C2 است که دارای WebOS 22 2022 است. WebOS 23 چندین تفاوت با WebOS 22 دارد. آنها عبارتند از:


پیمایش
ارتقاء به تلویزیون ال جی C3 اسکرول کمتری را تضمین می کند زیرا فقط دو صفحه از محتوای برنامه دارد. صفحه اصلی دارای تبلیغات و توصیه‌هایی از طرف شرکای ال‌جی، یک ردیف Quick Cards و دیگری شامل برنامه‌های نصب شده است. صفحه دوم دارای یک بخش استریم با تب هایی برای سرویس های پخش مختلف مانند Netflix، Disney+، Hulu، Amazon Prime Video و HBO Max است.

کارت های سریع
کارت‌های سریع در WebOS 23 دسته‌بندی برنامه‌های تلویزیون ال جی C3 را تعمیم می‌دهند، بنابراین دسته‌های کمتری را تضمین می‌کنند. کاربران کارت هایی مانند موسیقی، ورزش و بازی را مشاهده خواهند کرد. علاوه بر این، کارت ها برای مطابقت با ترجیحات هر کاربر قابل تنظیم هستند.

پروفایل های قابل تنظیم
سیستم عامل WebOS 23 به کاربران اجازه می دهد تا پروفایل های خود را شخصی سازی کنند. به عنوان مثال، هر کاربر می تواند یک آواتار را در نمایه خود قرار دهد. علاوه بر این، هر کاربر می‌تواند با انتخاب تصاویر با تنظیمات مختلف، تنظیمات برگزیده مانند اشباع رنگ، روشنایی و کنتراست را تنظیم کند و سپس به سیستم عامل اجازه دهد تا حالت‌های تصویر سفارشی را بر اساس انتخاب‌های تصویر خود ایجاد کند.

پردازشگر تصویر
پردازنده تلویزیون ال جی C3 ممکن است مهمترین تفاوت بین آن و تلویزیون ال جی C2 باشد. تلویزیون ال جی C2 دارای پردازنده Alpha 9 Gen 5 است، در حالی که تلویزیون ال جی C3 دارای آخرین و پیشرفته ترین پردازنده LG، پردازنده Alpha 9 Gen 6 است. پردازنده Alpha 9 Gen 6 ارتقاء AI را برای افزایش پردازش صدا و بهبود کیفیت تصویر تضمین می کند. اولد C3 دارای بلندگوی 3.1.2 کانال با توان خروجی 40 وات است. با کمک پردازنده های آلفا 9 نسل 6، ویژگی AI Sound Pro در تلویزیون های تلویزیون ال جی C3 می تواند صدای فراگیر 9.1.2 کانال مجازی را ارائه دهد.

کارایی
ما نمی توانیم تلویزیون ال جی C3 و تلویزیون ال جی C2 را بدون مقایسه عملکرد آنها بررسی کنیم. عرضه یک محصول جدید باید نشان دهنده بهبود عملکرد در مقایسه با نسل قبلی خود باشد. همین امر در مورد تلویزیون ال جی C3 نیز صدق می کند، اگرچه ارتقاء قابل توجهی نسبت به تلویزیون ال جی C2 ندارد. برخی از بهبودهای عملکردی قابل انتظار عبارتند از:

کیفیت صفحه نمایش
ال‌جی هر سال کیفیت صفحه نمایش تلویزیون‌های خود را بهبود می‌بخشد. به عنوان مثال، روشنایی صفحه نمایش تلویزیون ال جی C2 حدود 20٪ بهتر از LG C1 بود. متأسفانه تلویزیون ال جی C3 مانند سایر مدل های معرفی شده در CES 2023 از Brightness Booster Max برخوردار نیست. با این حال، مانند LG G3، دارای تقویت کننده استاندارد روشنایی LG است. این بدان معناست که تلویزیون ال جی C3 کمی روشن تر از تلویزیون ال جی C2 است. علاوه بر این، سیستم عامل و پردازنده ارتقا یافته به دستگاه کمک می کند تا در صورت لزوم با تمایز بین پس زمینه و پیش زمینه تصویر، روشنایی را افزایش دهد.

عملکرد صوتی
همانطور که اشاره شد، پردازنده جدید Alpha 9 Gen 6 به افزایش خروجی صدا در تلویزیون اولد ال جی C3 کمک می کند. این تلویزیون همچنین دارای ویژگی صدای WOW Orchestra برای بهبود خروجی صدا، به ویژه صداهای باس و صدای انفجاری بلند مانند انفجار است. این ویژگی به همگام سازی صدای بلندگوی تلویزیون با صدای تولید شده توسط نوار صوتی متصل ال جی کمک می کند. با این حال، کاربران برای لذت بردن از جلوه های صوتی بهبود یافته باید یک نوار صوتی سازگار 2023 ال جی خریداری کنند.

سوئیچینگ رسانه
تلویزیون ال جی C2 دارای ویژگی استاندارد نرخ نوسازی متغیر (VRR) است، به این معنی که هرگاه بین ورودی‌های HDMI با نرخ‌های تازه‌سازی متفاوت جابجا می‌شوید، صفحه نمایش شما برای لحظه سیاه می‌شود. برای برخی، این می تواند ناخوشایند باشد، زیرا انتظار دارند بین ورودی های رسانه جابجا شوند. در مقابل، تلویزیون ال جی C3 دارای ویژگی جدید نرخ نوسازی متغیر تغییر سریع رسانه (QMS-VRR) است که از عدم وجود صفحه سیاه هنگام جابجایی بین ورودی های رسانه اطمینان می دهد. متأسفانه Apple TV 4K تنها دستگاه موجود در بازار است که در حال حاضر از این ویژگی پشتیبانی می کند. با این حال، مصرف‌کنندگان می‌توانند انتظار داشته باشند که کنسول‌ها و دستگاه‌های بیشتری از این ویژگی استفاده کنند، زیرا در تلویزیون‌های دیگر رایج‌تر می‌شود.

قابلیت گیمینگ

ال‌جی C3 یک تلویزیون فوق‌العاده است که با جدیدترین بازی‌های HDR شگفت‌زده می‌شوید. فعال کردن حالت بازی کمی روشنایی کلی HDR را کاهش می دهد، اما در عمل به سختی متوجه آن خواهید شد و تأثیر منفی بر تجربه بازی شما نخواهد گذاشت. تلویزیون دارای تأخیر ورودی بسیار کم با حالت بازی روشن است، بنابراین بازی ها بسیار پاسخگو هستند. ورودی‌های شما تقریباً فوراً به عملکرد روی صفحه تبدیل می‌شوند. این تلویزیون می‌تواند تمام رزولوشن‌های رایج مانند 1440p @ 120Hz و 4k @ 120Hz را کنترل کند. کنترل بازتاب فوق‌العاده‌ای دارد و وقتی با روشنایی رضایت‌بخش HDR تلویزیون در حالت بازی ترکیب شود، حتی در طول روز از بازی در C3 لذت خواهید برد. با این حال، مطمئناً برای بازی در یک اتاق تاریک مناسب تر است. زمان پاسخ‌دهی بسیار کم است، بنابراین مهم نیست که اکشن چقدر سریع حرکت می‌کند، هیچ‌گونه تاری یا شبح نخواهید داشت.

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز نظر خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید به نمایش گذاشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha
تماس با ما