کولر گازی قابل حمل یا پرتابل چیست ؟

27 فروردین 1403 مهدی مولودی
کولر گازی قابل حمل یا پرتابل چیست ؟

 

تابستان فصلی است که بسیاری از ما از آن لذت می بریم، اما می تواند بسیار گرم و خفه کننده نیز باشد. به همین دلیل است که داشتن یک سیستم خنک کننده خوب برای راحتی و خنک ماندن ضروری است. با این حال، نصب یک واحد کولر گازی قابل حمل ثابت به دلیل محدودیت فضا، محدودیت بودجه یا مسائل مجوز، همیشه ممکن یا راحت نیست. در چنین مواقعی کولرهای گازی پرتابل گزینه جالبی هستند که چندین مزیت را ارائه می دهند که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. اما ابتدا، اجازه دهید به یک سوال رایج بپردازیم: آیا کولر گازی قابل حمل قابل حمل واقعا کار می کنند؟

در این مقاله، نحوه عملکرد کولرهای گازی قابل حمل را با در نظر گرفتن واحدهای تک شیلنگ و دو شیلنگ نیز بررسی خواهیم کرد. علاوه بر این، ما به سایر سوالات متداول پاسخ خواهیم داد، مانند اینکه آیا کولر گازی های قابل حمل می توانند بدون پنجره کار کنند یا اینکه تخلیه لازم است.

قیمت کولر گازی پرتابل 12000 هایسنس

فهرست مطالب
کولر گازی پرتابل چگونه کار می کنند؟
کولر گازی قابل حمل تک شیلنگ در مقابل دو شیلنگ چگونه کار می کنند؟
تعمیر و نگهداری کولر گازی قابل حمل
مزایا و معایب کولر گازی پرتابل
سوالات متداول درباره کولر گازی قابل حمل

کولر گازی پرتابل چیست و چگونه کار می کند؟
کولر گازی های قابل حمل وسایلی هستند که به دلیل اندازه جمع و جور و چرخ های تعبیه شده به راحتی از اتاقی به اتاق دیگر منتقل می شوند. آنها مشابه کولر گازی قابل حمل ثابت اما با تفاوت هایی عمل می کنند. کولر گازی قابل حمل دارای یک کمپرسور است که هوای داخل دستگاه را خنک کرده و از طریق توری به داخل اتاق خارج می کند. به طور همزمان، واحد هوای گرم اتاق را جذب کرده و آن را از طریق یک لوله انعطاف پذیر که معمولاً از طریق پنجره یا در هدایت می شود، به بیرون خارج می کند. برای پاسخ به سوال قبل، بله، کولر گازی های قابل حمل تا زمانی که به درستی انتخاب و استفاده شده باشند کار می کنند. فروش کولر گازی پرتابل در بانه کادو فعال می باشد. برای اطلاع از قیمت کولر گازی قابل حمل یا پرتابل با کارشناسان ما در فرو شگاه بانه کادو تماس بگیرید. یکی از بهترین کولر گازی قابل حمل که در بازار ایران موجود می باشد کولر گازی 12000 گری و 12000 هایسنس می باشد. 

اجزای اساسی در کار یک کولر گازی پرتابل عبارتند از:

کویل اواپراتور و مبرد: مسئول خنک کردن هوا است.
کویل کندانسور: برای خنک کردن مبرد داغ.
کمپرسور: دمای مبرد را برای فرآیند تراکم افزایش می دهد.
فن: هوا را در صورت نیاز به اطراف حرکت می دهد.
فن هوای گرم و مرطوب را از اتاق به داخل کولر گازی قابل حمل قابل حمل می کشد. کویل های موجود در داخل دستگاه دمای هوا را پایین می آورند و همچنین از طریق تراکم آب را از آن خارج می کنند. هوای خنک شده به داخل خانه منتقل می شود.

مبرد نقش اساسی در کل فرآیند ایفا می کند. این چیزی است که هوای اتاق را خنک می کند و به عنوان یک وسیله تبادل حرارت استفاده می شود. فشرده می شود و سپس به سرعت منبسط می شود و آن را خنک می کند. این مبرد خنک شده گرمای هوای داخل خانه را جذب می کند. با فشرده شدن مبرد، گرما تولید می شود که باید تخلیه شود. بنابراین، واحدهای قابل حمل دارای شیلنگ اگزوز هستند که برای تخلیه گرما به خارج از اتاق استفاده می شود.

قیمت کولر گازی 12000 پرتابل گری

فاکتورهایی که در انتخاب کولر گازی قابل حمل باید در نظر گرفته شود
هنگام خرید یک کولر گازی قابل حمل، چندین فاکتور مهم باید در نظر گرفته شود تا بهترین تناسب را برای نیازهای خاص شما تضمین کند. در اینجا برخی از ملاحظات کلیدی وجود دارد:

ظرفیت خنک کننده
ظرفیت خنک‌کننده که بر حسب BTU (واحدهای حرارتی بریتانیا) یا کیلوکالری اندازه‌گیری می‌شود، اثربخشی واحد را در خنک‌کردن یک فضای معین تعیین می‌کند. ظرفیت خنک‌کننده بالاتر منجر به خنک‌سازی سریع‌تر و کارآمدتر می‌شود، اما ممکن است منجر به افزایش مصرف انرژی و سطح نویز شود. توصیه می شود ظرفیت خنک کننده مناسب با اندازه و جهت اتاقی که دستگاه در آن استفاده می شود انتخاب کنید.

بهره وری انرژی
بهره وری انرژی با برچسبی از A+++ (کارآمدترین) تا D (کمترین کارایی) نشان داده می شود. بهره وری انرژی بالاتر به معنای مصرف انرژی کمتر و کاهش اثرات زیست محیطی است. انتخاب مدلی با راندمان انرژی بالا می تواند منجر به صرفه جویی قابل توجهی در قبوض برق شود.

طراحی و شکل ظاهری
طراحی واحد در حالی که توجه اولیه نیست، می تواند در فرآیند تصمیم گیری نقش داشته باشد. مدل های مختلف زیبایی، رنگ، اندازه و وزن متفاوتی را ارائه می دهند. در نظر گرفتن اندازه و وزن دستگاه برای اهداف جابجایی و ذخیره سازی ضروری است.

ویژگی های اضافی
برخی از مدل‌ها دارای ویژگی‌های اضافی هستند که می‌تواند مفید باشد، مانند حالت رطوبت‌گیر، حالت فن، یا حالت بی‌صدا.

مزایای کولر گازی پرتابل

1- بدون نیاز به نصب
آنها فقط باید به پریز برق وصل شوند و شیلنگ اگزوز به بیرون هدایت شود. این باعث صرفه جویی قابل توجهی در زمان و هزینه می شود، زیرا نیازی به استخدام یک متخصص برای اجرای نصب نیست.

2- تطبیق پذیری
  آنها را می توان در اتاق های مختلف با توجه به نیاز شما استفاده کرد، که امکان مصرف انرژی کارآمد و سازگاری با شرایط آب و هوایی متغیر را فراهم می کند. برای مثال می توانید در روز در اتاق نشیمن و در شب در اتاق خواب از آنها استفاده کنید.

3-کاربر پسند و نگهداری آسان
اکثر مدل ها دارای یک پنل کنترل ساده و شهودی هستند که دارای عملکردهایی مانند تایمر، حالت شب یا کنترل از راه دور است. علاوه بر این، تعمیر و نگهداری حداقل است، معمولاً شامل تمیز کردن منظم فیلتر و تخلیه مخزن آب در صورت لزوم است.

4- سازگار با محیط زیست
سیستم های کولر گازی قابل حمل در مقایسه با واحدهای ثابت انرژی کمتری مصرف می کنند و در نتیجه انتشار گازهای گلخانه ای کاهش می یابد و ردپای محیطی کمتری دارند.

 

برای به حداکثر رساندن عملکرد کولر گازی قابل حمل و ایجاد محیطی خنک و سالم، رعایت نکات عملی زیر ضروری می باشد.

قرار دادن دستگاه به درستی
در حالت ایده آل، کولر گازی را در نزدیکی پنجره یا در قرار دهید تا هوای گرم از بیرون بدون مانع خارج شود. همچنین مهم است که از نور مستقیم خورشید دوری کنید و دستگاه را از منابع گرما مانند رادیاتور یا لوازم خانگی دور نگه دارید. قیمت خرید کولر گازی قابل حمل به نسبت قیمت کولر گازی دیواری بسیار کمتر می باشد.

تنظیم دما و جریان هوا
تنظیم کولر بر روی حداکثر توان یا پایین ترین دما ضروری نیست، زیرا می تواند منجر به ناراحتی و ناکارآمدی شود. توصیه می شود دما را بین 24 تا 26 درجه سانتیگراد و جریان هوا را بر اساس ترجیحات شخصی تنظیم کنید.

اطمینان از عایق کاری اتاق
برای جلوگیری از ورود گرما به اتاق و خروج هوای خنک، اطمینان حاصل کنید که پنجره‌ها، درها و پرده‌ها به درستی آب بندی شده‌اند. همچنین می توان از پرده ها یا سایبان ها برای جلوگیری از تشعشعات خورشیدی استفاده کرد. این اقدامات به حفظ دمای راحت و کاهش مصرف انرژی کمک می کند.

نظافت و نگهداری منظم
برای اطمینان از عملکرد بهینه و افزایش طول عمر کولر گازی قابل حمل، تمیز کردن منظم فیلتر هر دو هفته یا بیشتر ضروری است. علاوه بر این، تخلیه مخزن آب در صورت نیاز و بررسی وضعیت شلنگ اگزوز و کمپرسور مهم است. برای هرگونه سوال یا مشکلی توصیه می شود به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید.

معایب کولر گازی پرتابل

1- از آنجایی که تمام کولر گازی قابل حمل فقط در یک واحد انجام می شود، واحدهای قابل حمل در مقایسه با جایگزین های خود واقعاً پر سر و صدا هستند.

2- سیستم های کولر گازی قابل حمل به طور کلی مصرف انرژی کمتری دارند. دلیل آن این است که زمان بیشتری را برای تهویه اتاق نسبت به هر نوع AC با همان ظرفیت صرف می کنند. کولر گازی قابل حمل کوچک در طول کل فرآیند مقداری گرما تولید می کنند. قابل توجه نیست اما روند خنک سازی کلی را کند می کند.

3- آب استخراج شده از هوا باید تخلیه شود. در حالی که برخی از کولر گازی های قابل حمل دارای شیلنگ هستند، برخی دیگر دارای مخزن آب هستند. مخزن آب باید به طور منظم تخلیه شود تا دستگاه به درستی کار کند.

4- هزینه عملیاتی طولانی مدت کولر گازی پرتابل کم مصرف آنها را به گزینه ای اقتصادی تبدیل نمی کند.

نتیجه گیری 

در اختتام، کولر گازی پرتابل یک راهکار کارآمد و کاربردی برای خنک کردن فضاهای مختلف است. با توجه به عملکرد، مزایا و معایب، راهنمایی برای انتخاب بهترین دستگاه، و نکات مهم در استفاده، این دستگاه می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما باشد. اگر قصد خرید یک دستگاه کولر گازی پرتابل کم مصرف برای خانه خود را دارید، توصیه می کنیم از کولر گازی های پرتابل فروشگاه بانه کادو دیدن کنید. کولر گازی قابل حمل که در بانه کادو موجود می باشند با توجه به اینکه این کولر گازی ها از مرز بانه وارد می شوند دارای قیمت بسیار به صرفه می باشند. و می توان گفت نسبت به کولر گازی قابل حمل دیجی کالا زیاد اختلاف قیمت دراند.

سوالات متداول

آیا کولر گازی پرتابل بدون پنجره کار می کنند؟
یک کولر قابل حمل که دارای شیلنگ اگزوز است و شما باید آن را تخلیه کنید. با این حال، نیازی به تخلیه اگزوز از طریق پنجره نیست. بسته به در دسترس بودن و فضا، می توانید آن را از طریق دیوار، در یا سقف نیز تخلیه کنید.

آیا همه کولر گازی قابل حمل قابل حمل باید از پنجره خارج شوند؟
برخی از تهویه‌کننده‌های قابل حمل نیز بدون دریچه اگزوز عرضه می‌شوند. آنها با از بین بردن رطوبت هوا را خنک می کنند. آنها یک مخزن آب دارند که به دفعات نیاز به تخلیه دارید. اینها فقط برای اتاق های بدون پنجره مناسب هستند.

آیا کولر گازی های پرتابل پر سر و صدا هستند؟
یکی از معایبی که کولر گازی های پرتابل دارند این است که بسیار پر سر و صدا هستند. اگر به تازگی یک کولر گازی قابل حمل قابل حمل خریده اید، ممکن است در خوابیدن در کنار دستگاهی با صدای بلند مشکل داشته باشید. از آنجایی که آنها معمولاً روی کف‌های جامد قرار می‌گیرند، منطقه برای ارتعاش افزایش می‌یابد و نویز را افزایش می‌دهد. سعی کنید یک فرش زیر کولر قابل حمل خود قرار دهید تا این صدا را به حداقل برسانید. علاوه بر این، می توانید قبل از خرید، درجه دسی بل مدل را بررسی کنید. به سراغ مدلی بروید که درجه دسی بل کمتری دارد.

آیا کولرهای گازی پرتابل از نظر انرژی کارآمد هستند؟
به طور کلی، کولر گازی های قابل حمل یک راه حل کم مصرف نیستند. همانطور که در بالا ذکر شد، کولرهای قابل حمل به طور مداوم گرما تولید می کنند در حالی که اتاق را تهویه می کنند و فرآیند خنک سازی را طولانی تر می کنند. این منجر به افزایش مصرف انرژی می شود و همچنین تأثیر قابل توجهی بر صورت حساب شما می گذارد. 
با این حال، اگر فقط باید یک اتاق کوچک/یک نفره را تهویه کنید، یک کولر گازی قابل حمل قابل حمل گزینه بهتری نسبت به سیستم گرمایش مرکزی خواهد بود.

هنگام خرید کولر گازی پرتابل به دنبال چه چیزی باشم؟
قبل از خرید کولر گازی قابل حمل، بودجه ای را کنار بگذارید. سپس گزینه هایی که در بودجه شما قرار می گیرند را فیلتر کنید. پس از آن، بررسی کنید که چه اندازه باید برای اتاق شما مناسب باشد. بسته به فضای اتاق خود، واحدهای دو شیلنگ را ترجیح دهید. در نهایت، مدلی را انتخاب کنید که گزینه گرمایش را برای استفاده در تمام طول سال نیز ارائه می دهد.

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز نظر خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید به نمایش گذاشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha
تماس با ما